0850 255 53 35
Tekne Kiralama Yardım Merkezi
Nasıl Tekne Kiralarım?
Tekne kiralamak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Mavi yolculuk yapmak istediğiniz bölgeyi seçin. Kişi sayınıza ve bütçenize uygun teknelerin sahibinden doğrudan teklif alın. Kredi kartı, çoklu kredi kartı ve havale ile rezervasyonunuzu tamamlayıp teknenizi anında kiralayın. İşte hepsi bu kadar kolay! :)
Grubumuz için en ideal tekneyi nasıl seçeriz?
Öncelikle tekne tatili yapmak istediğiniz grubu netleştirin. Grubunuzdaki çift ve çocuk sayınızı belirledikten sonra size uygun tekneleri favorilerinize ekleyin. Hayalini kurduğunuz tekneler için teklif alın ve en uygun tekneyi belirleyip anında kiralayın!
Nasıl Ödeme Yapabilirim?
Kredi kartı, çoklu kredi kartı ve havale yöntemleriyle Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na bağlı, BDDK lisanslı ve SSL güvenlik sertifikalı altyapımı vasıtasıyla ödemenizi gerçekleştirip, rezervasyonunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Böylece kiralamak istediğiniz tekne için rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı, çoklu kredi kartı ve havale yöntemleriyle Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na bağlı, BDDK lisanslı ve SSL güvenlik sertifikalı altyapımı vasıtasıyla ödemenizi gerçekleştirip, rezervasyonunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Böylece kiralamak istediğiniz tekne için rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Hangi Mevsimde Mavi Yolculuğa Çıkmalıyım?
Türkiye’de mavi yolculuk sezonu Nisan ve Ekim ayları arasındaki dönemi kapsamaktadır. Mavi yolculuk turuna çıkanlar çoğunlukla resmi tatil günlerini tercih etmektedir. Dolayısıyla söz konusu günlerde ciddi bir yoğunluk yaşanmaktadır. Bunun sonucunda resmi tatil günlerinde tekne kiralama fiyatları, diğer günlere nazaran daha yüksek olabilmektedir. Tecrübelerimizden yola çıkarak sizlere önerimiz; tekne tatilinizi yoğun olmayan dönemlerde planlamanız yönündedir. Böylelikle mavi yolculuğunuzu daha sakin ve daha ekonomik şartlarda gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan, yılın en sıcak dönemi Temmuz ve Ağustos ayları olduğu için söz konusu aylarda tekne tatili pek önerilmemektedir. Zira bu aylarda özellikle Ege Bölgesi koyları normalden daha sıcak ve bunaltıcı bir hal alabilir. Bunun yerine dilerseniz Haziran ve Eylül aylarını tercih edebilir; daha serin, sakin, huzurlu ve bir o kadar konforlu bir tekne tatili geçirebilirsiniz.
Tekne Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyim?
Tekne kiralarken en önemli husus teknenin yaşı değil; bakımlı olup olmadığıdır. Bir teknenin yeni oluşu, fiyatının yüksek olması veya büyüklüğü, aynı teknenin hizmet standartlarının da iyi olduğu anlamına gelmez. Size tavsiyemiz tatilinizi planlarken tur operatörümüzle iletişime geçmeniz ve ayrıntılı bir şekilde talebinizi iletmenizdir. Bu sayede bütçenize uygun, en kaliteli ve en güvenilir tekneyi kiralayabilirsiniz.
Mavi Yolculuk’ta hangi aktivitelere ve spor etkinliklerine katılabilirim.
Mesela; mavi yolculuğunuz esnasında yüzme molası verdiğiniz saatlerde “kano” ile bölgenin en güzel koylarında eğlenebilir ya da “Ringo” olan teknelerde su kayağı yaparak adrenalin seviyesini yükseltebilirsiniz. Bölgede ki su sporları işletmelerinde Jet ski, Parasailing ve Flyboard’lar mevcut olduğu için bu işletmelerden yardım alarak dilediğiniz ekipmanı kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Bunların yanı sıra dünyanın en iyi uçuş parkurları arasına giren Fethiye Babadağ’dan hareketle Ölüdeniz’in o müthiş manzarasını 2000 metreden seyretme fırsatı elde edebilir, uçuşun verdiği hazzı doyasıya yaşayabilirsiniz. Dahası dilerseniz Dalaman Çayı’nda rafting yapabilir, tekne tatilinizi çok daha fonksiyonlu ve eğlenceli bir boyuta taşıyabilirsiniz.
Mavi Yolculuk’ta yanıma neler almalıyım?
- İlk önce telefonunuzun şarjının %100 dolu olduğuna emin olun. Zira itiraf etmeliyiz ki şahit olacağınız manzaraların her birini çekmeye şarjınız yetmeyebilir. Tabi ki tek çare telefon değil; iyi bir fotoğraf makinesiyle gördüğünüz her güzelliği ölümsüzleştirebilirsiniz. Dolayısıyla yanınıza fotoğraf makinesi almanız şiddetle tavsiye edilir! - Misafirlerimize önerdiğimiz ilk ve en önemli şey, yanlarına çok büyük bir bavul almamalarıdır. Çünkü tekne tatilinizde, tüm süre boyunca ihtiyacınız olacak şeyler kabataslak; parmak arası terlik, şort, mayo ve tişört gibi hafif kıyafetlerden oluşuyor! Buna ek olarak kara yürüyüşleri için bir spor ayakkabı ve serin akşamlar için mevsimlik bir hırka veya ceket işinizi rahatlıkla görecektir.- Bunların dışında kendinize ait bir havlu, güneş kremi, şapka ve güneş gözlüğü gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri mutlaka yanınıza almalısınız. - Ayrıca mümkünse valizinize bolca dergi, kitap ve roman sıkıştırmalı; müzik listenizi şimdiden hazırlamaya başlamalısınız.
Yemek menüsü nasıl hazırlanır? Kumanya tedariki nasıl gerçekleşir?
Öncelikle sizden istediğimiz, arzu ettiğiniz her şeyi, göndereceğimiz alışveriş listesine yazmanızdır. Bunları yazarken tatile çıkacağınız grubun alerji durumlarına, vejetaryen veya vegan bireylerin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Tüm bu etkenleri göz önünde bulundurduktan sonra alışveriş listenizi gönlünüzce oluşturup, doldurabilirsiniz. Zira canınız ne yemek istiyorsa aşçımıza iletmeniz yeterlidir. Hazırladığınız alışveriş listeleri ile civar marketlerden kumanya tedariki yapılıp; siz tekneye yerleşmeden evvel tekne dolaplarına yüklenecektir. Alışveriş sonucunda alınan market faturası tarafınıza teslim edilecek ve vakit kaybetmeden tatilinize başlayabileceksiniz. Tatiliniz esnasında, yiyecek ve içecekler, gün boyu, her öğün, aşçımız tarafından özenle yapılıp; personel ekibimizce sizlere servis edilecektir. Böylelikle sizlere yalnızca; gün batımının, akşamsefalarının, sabah kahvaltılarının, dinlenmenin ve eğlencenin tadını çıkarmak kalacak!